Lexus

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Lexus IS ) Hamulce



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LEXUS Forum Strona Główna -> ( Lexus IS ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pavilion

Debiutant



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: Lexus IS200
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Sty 2010, 19:11
Temat postu:

Hamulce


Witam. Jestem tutaj nowy wiec prosze o wyrozumialosc. Od ok 2 lat posiadam Lexusa IS200 2.0 benzyna manual 99 rok i jestem z niego bardzo zadowolony. Od okolo tygodnia mam z nim pierwszy problem chodzi o hamulce. Wymienilem sobie tarcze i klocki z przodu bo slyszalem takie dziwne tarcie i czulem jak kola stawialy opor tak jakby cos hamowalo ale podczas wymiany nie bylo nic zapieczonego(zaciski ok) ani zadnego wycieku z cylinderków. Gdy zlozylem wszystko i sie przejechalem to przez ok 2 km wszystko bylo w porzadku ale po pewnym czasie zaczelo sie robic tak samo(tarcie i dziwny opor). Po ok 3 godzinach gdy znowu wsiadlem wszystko bylo wporzadku. Wiec nie mam pojecia co sie z tym dzieje. Mial ktos podobny problem bo ze mnie mechanik to nie jest a na jakis warsztat to musze ok 2 tyg czekac. Wiec stwierdzilem ze napisze tutaj moze ktos ma taki sam problem albo wie jak go naprawic. Prosze o pomoc... Sad
Powrót do góry
konik_80

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard / Polbeth UK
Posiadane auto: Lexus IS200
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Sty 2010, 00:58
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) Hamulce


Jeśli coś obciera to powinny ci się grzać zaciski.
Ja też miałem problemy z hamulcami. W jednym zacisku zapiekł się jeden z tłoczków a po obu stronach miałem ciężko chodzące sworznie od zacisków.
Powrót do góry
gadu-gadu
Pavilion

Debiutant



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: Lexus IS200
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Sty 2010, 15:48
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) Hamulce


Zgadza sie ale u mnie grzeja sie 4 kola a zaciski z przodu sprawdzalem podczas wymiany tarcz i klockow i wszystko bylo ok(prawie jak nowe) z jedna sruba od jarzma byl maly problem z odkreceniem ale jest zrobione i przesmarowane wiec to nie wina zaciskow ale dzieki za rade. Moze jakies inne podpowiedzi??
Powrót do góry
konik_80

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard / Polbeth UK
Posiadane auto: Lexus IS200
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Sty 2010, 19:13
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) Hamulce


Zrób najprostszy test - jak będziesz czuł to ocieranie to zatrzymaj się gdzieś i podnieś auto - pokręć kołem i zobacz czy chodzi lekko czy z oporem.
Powrót do góry
gadu-gadu
Pavilion

Debiutant



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: Lexus IS200
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Sty 2010, 19:53
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) Hamulce


Juz to zrobilem i przod tak mocno trzyma ze nawet gdy stane na ramieniu od felgi to kolo i tak nie ruszy a tylne kola tez trzymaja ale juz slabiej ale wszystkie tarcze sa gorace
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 31 Sty 2010, 19:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
konik_80

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard / Polbeth UK
Posiadane auto: Lexus IS200
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Sty 2010, 23:23
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) Hamulce


Tak to nie miałem... A jak ściągałeś przednie tarcze to były "zapieczone" z piastami? U mnie tak było więc załapałem ściągaczem o uchwyty do których przykręca się ramę od zacisku i wypchnąłem tarcze - z jednej strony tech uchwyt mi się podgiął co zmieniło kąt całego zacisku i obcierał mocno o tarczę - musiałem kombinować z prostowaniem tego uchwytu.
Różnica polega na tym, że miałem tak z jednym kołem a ty piszesz, że wszystkie się grzeją - to może układ jest zapowietrzony...?

Sprawdź jeszcze (z pomocą kogoś) na ściągniętym zacisku niech ktoś wciśnie hamulec do polowy a ty zobacz czy po odpuszczeniu hamulca tłoczki się minimalnie cofają - tak się prawidłowo powinny zachowywać.
Kolejne pytanie to czy przy wymianie tarcz tłoczki cofały się bez problemów czy musiałeś używać jakiegoś narzędzia do ich cofnięcia?
Przy wymianie nie skręciłeś może wężyków elastycznych?
Powrót do góry
gadu-gadu
Pavilion

Debiutant



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: Lexus IS200
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 22:03
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) Hamulce


Nic nie bylo zapieczone(no jedna sruba byla lekko zapieczona od jarzma) ale to juz pisalem wczesniej juz. Hamulce nie sa zapowietrzone bo wtedy sa inne objawy (nie ma hamulca albo trzeba kilka razy pompowac a ja mam hamulce od razu) Tloczki pracuja prawidlowo a przy wymianie tarcz i klockow nie stosowalem zadnego urzadzenie - zacisku czy czyms podobnych rzeczy tylko odkrecalem odpowietrznik a pozniej odpowietrzalismy uklad. Jesli chodzi o cofanie sie tloczkow to jest problem bo nie chca sie cofnąć i tu jest problem. Kolego konik_80 teraz masz wiecej informacji wiec moze wiesz cos wiecej... Dzieki za pomoc.
Powrót do góry
konik_80

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard / Polbeth UK
Posiadane auto: Lexus IS200
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 23:28
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) Hamulce


No więc skoro wszystko z zaciskami (tłoczkami itd.) jest ok to do głowy przychodzi mi jeszcze BYĆ MOŻE zablokowany (zagięty/przyłamany) przewód hamulcowy gdzieś od głównego tłoczka (od pedału hamulca).

Kolego Pavilion na tym forum jest Manual do naszego "cudeńka" Razz , zobacz jak dokładnie jest ten układ ham rozwiązany aby wiedzieć gdzie szukać usterki.
Powrót do góry
gadu-gadu
Pavilion

Debiutant



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: Lexus IS200
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Lut 2010, 19:47
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) Hamulce


No mozliwe ale nie sadze. A powiedz mi gdzie na tym forum jest manual do lexusa?? Ale nie moglyby sie wszystkie przewody naraz zalamac, prawda??
Powrót do góry
konik_80

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard / Polbeth UK
Posiadane auto: Lexus IS200
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Lut 2010, 20:10
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) Hamulce


Link do instrukcji technicznej
http://www.bahamutcars.com/workshop/IS_98-05/index.html

Z przewodami do wystarczy, że załamał się przewód przy głównym cylinderku - nie mówię o tych co prowadzą od pompy ABSu do kół.
Lub mogło się coś stać z samym głównym cylinderkiem (master cylinder w instrukcji).
Z tego co opisujesz wygląda na to, że płyn się nie cofa.
Powrót do góry
gadu-gadu
Pavilion

Debiutant



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: Lexus IS200
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Lut 2010, 21:31
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) Hamulce


Dzieki za manual. Ja wlasnie podejrzewam ze to wlasnie moze byc pompa hamulcowa czyli master cylinder. Nie sadze zeby te krotkie chyba miedziane przewody byly pogiete nawet je sprawdzalem wizualnie ale nic nie wiadomo.
Powrót do góry
Pavilion

Debiutant



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: Lexus IS200
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Lut 2010, 13:21
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) Hamulce


Problem byl jednak w pompie hamulcowej. Wymienilem ja i teraz wszystko smiga jak nalezy:D Do Waszej wiadomosci nie jest to tania czesc wiec kupilem na eBay'u. Nowa w serwisie w Polsce to koszt ok 1700 zl a w UK to ponad 300 funtow. Dzieki za wszystko.
Powrót do góry
konik_80

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard / Polbeth UK
Posiadane auto: Lexus IS200
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Lut 2010, 16:29
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) Hamulce


Fajnie, że podałeś co było powodem - może się to komuś przydać w przyszłości jeśli trafi na forum Wink
Z tymi cenami to do Lexa "prawie" nic nie jest tanie... Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LEXUS Forum Strona Główna -> ( Lexus IS ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Lexus IS »

Opinie o samochodach Lexus IS - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Lexus IS ) Porady, problemy techniczne


LexusIS

23 900

2007r.

289 000 km

mazowieckie

LexusNX

94 900

2016r.

193 000 km

świętokrzyskie

LexusCT

99 900

2020r.

40 270 km

mazowieckie

LexusIS-F

159 999

2008r.

197 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System