Lexus

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Lexus RX ) Check - zbyt uboga mieszanka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LEXUS Forum Strona Główna -> ( Lexus RX ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dave

Czytelnik



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Lexus RX 300, 2002 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2009, 21:13
Temat postu:

Check - zbyt uboga mieszanka


W moim leksie rx 2002 rok zapala się kontrolka silnika. Błąd w komputerze pokazuje zbyt ubogą mieszankę na drugim rzędzie cylindrów. W każdym serwisie stwierdzają coś innego... Przepływomierz, sondę lambda, katalizator, fałszywe powietrze. Ja zacząłem od wymiany świec i filtrów. Dodam, że silnik trochę gorzej pracuje (czasem) niezbyt równo. Wtedy też skrzynia dziwnie przełącza biegi - trochę szarpie. Na zimnym silniku to nie istnieje. Kolega, który miał taki sam problem ze skrzynią, wymienił świece i było OK. Może zdaje mi się, ale problem pojawia się gdy jest mniej paliwa w zbiorniku. Dodam, że kontrolka czasem gaśnie sama... Czasem obrotomierz lubi skakac na poziomie 1.000 - 2.000 obrotów. Raz zdarzyło się, że jakby zadusił się... Zawsze gdy dojeżdzałem do warsztatu wszystko z obrotami było OK. Jedyne co potwierdzało, że mi nie odbiło to błąd w komputerze. Samochód był do tej pory regularnie serwisowany w ASO i rygorystycznie przestrzegałem wszelkich napraw. Teraz ma 178.000 i chyba pożegnam ASO... Proszę o pomoc!!!
Powrót do góry
GS300

Czytelnik



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 3

Posiadane auto: Lexus GS300 automat 3000 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 15:10
Temat postu:

check zbyt uboga mieszanka


Witam,

Przyczyn twojej usterki może być wiele, mój mechanik zdiagnozował podobną rzecz w aucie rodziców Renault Clio (nieprawidłowe spalanie w cylindrze 2 mieszanka paliwowo-powietrzna. My również zaczęliśmy od świec i filtrów, sondy lambda, cewka zapłonowa z przewodami a na końcu jak nie poskutkuje to przeczyścimy/wymienimy wtrysk paliwa w cylindrze nr2.

W Lexusie sprawdziłbym na początku 2 prozaiczne z pozoru rzeczy:
nr 1 czy po tankowaniu benzyny masz dokręcony do końca korek wlewu paliwa (musi kliknąć) niedokręcony korek wlewu powoduje podciśnienie i zapali się kontrolka silnika - typowe dla Toyoty RAV4 i RXów.
nr2 czy masz przeczyszczony filtr OCV (odpowiedzialny za czystość oleju w silniku) jeżeli ten filtr jest brudny - kontrolki silnika będą ci się palić non stop.

Co do serwisu, jeżeli jeździsz w tę i z powrotem tzn że oni sami nie wiedzą co to jest zalecam dobrego elektronika ze sprzętem diagnostycznym i sprawdzanie pracy wszystkich modułów na bieżąco tzn wypinanie jednego czujnka, kasowanie błędu itd, jazda aż do skutku, innej metody nie ma. Ja za diagnostykę RX zapłaciłem 400zł a to samo mój mechanik zrobił mi za 20zł. Tym bardziej że do twojego modelu i rocznika, oprogramowania jest full.

Pozdrawiam Idea
Powrót do góry
Dave

Czytelnik



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Lexus RX 300, 2002 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 15:51
Temat postu:

Re: ( Lexus RX ) Check - zbyt uboga mieszanka


A kojarzysz kolego gdzie znajduje się filtr OCV...?
Ja przyznam, że z leksem (i Toyotą) nie mam doświadczenia. Wcześniej nie miałem żadnych problemów. Jeśli się orientujesz, to powiedz czy to jest normalne, że kontrolka silnika pulsuje w różnych odstępach, a nie świeci się na stałe...?
Powrót do góry
konik_80

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard / Polbeth UK
Posiadane auto: Lexus IS200
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Lip 2009, 11:49
Temat postu:

Re: ( Lexus RX ) Check - zbyt uboga mieszanka


A wymieniałeś filtr paliwa? Może jest przytkany...
Sprawdź jeszcze przepustnicę czy nie jest przybrudzona - przy tym przebiegu warto ją przeczyścić - na pewno nie zaszkodzi
Powrót do góry
gadu-gadu
Dave

Czytelnik



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Lexus RX 300, 2002 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Lip 2009, 23:10
Temat postu:

Wszystko OK!!!!


Very Happy

Od dziś mój leks znów jeździ jakby z salonu wyjechał!!! Usterka była rzadkością więc dlatego nikt nie potrafił zaradzic. Jednak sprzęt jeden z nielicznych w europie, ale przede wszystkim 19 letnie doświadczenie w naprawach tej marki zrobiło swoje!!! Myślę, że już wiecie o kim mówię... Jeden dzień diagnoza i naprawa, drugi testy... I 100% satysfakcji. Rozum i wiedza - bezcenne! Stamtąd nikt nie wyjedzie niezadowolony, wystarczy zresztą spojrzec na auta czekające na naprawę... Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 29 Lip 2009, 23:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
konik_80

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard / Polbeth UK
Posiadane auto: Lexus IS200
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Lip 2009, 00:55
Temat postu:

Re: ( Lexus RX ) Check - zbyt uboga mieszanka


No więc co było przyczyną?
Powrót do góry
gadu-gadu
bendix72

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko mazurskie
Posiadane auto: Lexus RX300 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 29 Paź 2010, 10:38
Temat postu:

Re: ( Lexus RX ) Check - zbyt uboga mieszanka


Witam wszystkich. Mam identyczny problem ze swoim autem, wymieniłem już przepływomierz , sondę lambda, silniczek krokowy, uszczelki pod kolektorem dolotowym i przepustnicą, czujnik temperatury cieczy chłodzącej, świece zapłonowe, czysciłem wtryskiwacze i dalej to samo. Auto ma swoje chimery- raz jeździ jak wsciekłe i mało pali a innym razem nie jedzie, szarpie , zostawia za sobą czarną zasłonę dymną i wciąga 40l paliwa na 100 . Błędy to - uboga mieszanka rząd 1, wypadanie zapłonów i zamiennie a to uszkodzenie obwodu przepływki a to sondy innym razem silniczka krokowego. Zaczynam mieć go po dziurki w nosie. Proszę o pomoc.
Szczególnie kolegę Dave`a któremu udało się znaleźć fachowca kompetentnego do ogarnięcia tematu.
Pozdrawiam
Powrót do góry
bobimoto2

Czytelnik



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: lexus rx300
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Lut 2011, 11:56
Temat postu:

Re: Wszystko OK!!!!


bobimoto2@op.pl:poproszę namiar na tego mechanika.

Od dziś mój leks znów jeździ jakby z salonu wyjechał!!! Usterka była rzadkością więc dlatego nikt nie potrafił zaradzic. Jednak sprzęt jeden z nielicznych w europie, ale przede wszystkim 19 letnie doświadczenie w naprawach tej marki zrobiło swoje!!! Myślę, że już wiecie o kim mówię... Jeden dzień diagnoza i naprawa, drugi testy... I 100% satysfakcji. Rozum i wiedza - bezcenne! Stamtąd nikt nie wyjedzie niezadowolony, wystarczy zresztą spojrzec na auta czekające na naprawę... Very Happy Very Happy[/quote]
Powrót do góry
bendix72

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko mazurskie
Posiadane auto: Lexus RX300 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 19 Kwi 2011, 11:11
Temat postu:

Problem rozwiązany


Witam, przyczyną była zdychająca sonda na pierwszym rzędzie cylindrów. Auto śmiga jak nowe. Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
osamski

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielka brytania
Posiadane auto: lexus rx300 03-09
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lis 2015, 14:48
Temat postu:

za uboga mieszanka ,engine error i blad vsc


http://www.clublexus.com/forums/rx-2nd-gen-2004-2009/671879-finally-solved-p0171-and-p0174-codes.html


to chyba wszystko wyjasni !!! kolegom ktorzy wiedza a nie powiedza dziekujemy slicznie !!!
Laughing
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LEXUS Forum Strona Główna -> ( Lexus RX ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Lexus RX »

Opinie o samochodach Lexus RX - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Lexus RX ) Porady, problemy techniczne


LexusIS

23 900

2007r.

289 000 km

mazowieckie

LexusCT

49 900

2013r.

220 000 km

mazowieckie

LexusRX

49 900

2008r.

250 000 km

mazowieckie

LexusRX

76 900

2012r.

202 000 km

mazowieckie

LexusIS-F

159 999

2008r.

197 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System