Lexus

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Lexus RX ) Check - zbyt uboga mieszanka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LEXUS Forum Strona Główna -> ( Lexus RX ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dave

Czytelnik



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Lexus RX 300, 2002 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2009, 21:13
Temat postu:

Check - zbyt uboga mieszanka


W moim leksie rx 2002 rok zapala się kontrolka silnika. Błąd w komputerze pokazuje zbyt ubogą mieszankę na drugim rzędzie cylindrów. W każdym serwisie stwierdzają coś innego... Przepływomierz, sondę lambda, katalizator, fałszywe powietrze. Ja zacząłem od wymiany świec i filtrów. Dodam, że silnik trochę gorzej pracuje (czasem) niezbyt równo. Wtedy też skrzynia dziwnie przełącza biegi - trochę szarpie. Na zimnym silniku to nie istnieje. Kolega, który miał taki sam problem ze skrzynią, wymienił świece i było OK. Może zdaje mi się, ale problem pojawia się gdy jest mniej paliwa w zbiorniku. Dodam, że kontrolka czasem gaśnie sama... Czasem obrotomierz lubi skakac na poziomie 1.000 - 2.000 obrotów. Raz zdarzyło się, że jakby zadusił się... Zawsze gdy dojeżdzałem do warsztatu wszystko z obrotami było OK. Jedyne co potwierdzało, że mi nie odbiło to błąd w komputerze. Samochód był do tej pory regularnie serwisowany w ASO i rygorystycznie przestrzegałem wszelkich napraw. Teraz ma 178.000 i chyba pożegnam ASO... Proszę o pomoc!!!
Powrót do góry
GS300

Czytelnik



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 3

Posiadane auto: Lexus GS300 automat 3000 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 15:10
Temat postu:

check zbyt uboga mieszanka


Witam,

Przyczyn twojej usterki może być wiele, mój mechanik zdiagnozował podobną rzecz w aucie rodziców Renault Clio (nieprawidłowe spalanie w cylindrze 2 mieszanka paliwowo-powietrzna. My również zaczęliśmy od świec i filtrów, sondy lambda, cewka zapłonowa z przewodami a na końcu jak nie poskutkuje to przeczyścimy/wymienimy wtrysk paliwa w cylindrze nr2.

W Lexusie sprawdziłbym na początku 2 prozaiczne z pozoru rzeczy:
nr 1 czy po tankowaniu benzyny masz dokręcony do końca korek wlewu paliwa (musi kliknąć) niedokręcony korek wlewu powoduje podciśnienie i zapali się kontrolka silnika - typowe dla Toyoty RAV4 i RXów.
nr2 czy masz przeczyszczony filtr OCV (odpowiedzialny za czystość oleju w silniku) jeżeli ten filtr jest brudny - kontrolki silnika będą ci się palić non stop.

Co do serwisu, jeżeli jeździsz w tę i z powrotem tzn że oni sami nie wiedzą co to jest zalecam dobrego elektronika ze sprzętem diagnostycznym i sprawdzanie pracy wszystkich modułów na bieżąco tzn wypinanie jednego czujnka, kasowanie błędu itd, jazda aż do skutku, innej metody nie ma. Ja za diagnostykę RX zapłaciłem 400zł a to samo mój mechanik zrobił mi za 20zł. Tym bardziej że do twojego modelu i rocznika, oprogramowania jest full.

Pozdrawiam Idea
Powrót do góry
Dave

Czytelnik



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Lexus RX 300, 2002 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 15:51
Temat postu:

Re: ( Lexus RX ) Check - zbyt uboga mieszanka


A kojarzysz kolego gdzie znajduje się filtr OCV...?
Ja przyznam, że z leksem (i Toyotą) nie mam doświadczenia. Wcześniej nie miałem żadnych problemów. Jeśli się orientujesz, to powiedz czy to jest normalne, że kontrolka silnika pulsuje w różnych odstępach, a nie świeci się na stałe...?
Powrót do góry
konik_80

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard / Polbeth UK
Posiadane auto: Lexus IS200
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Lip 2009, 11:49
Temat postu:

Re: ( Lexus RX ) Check - zbyt uboga mieszanka


A wymieniałeś filtr paliwa? Może jest przytkany...
Sprawdź jeszcze przepustnicę czy nie jest przybrudzona - przy tym przebiegu warto ją przeczyścić - na pewno nie zaszkodzi
Powrót do góry
gadu-gadu
Dave

Czytelnik



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Lexus RX 300, 2002 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Lip 2009, 23:10
Temat postu:

Wszystko OK!!!!


Very Happy

Od dziś mój leks znów jeździ jakby z salonu wyjechał!!! Usterka była rzadkością więc dlatego nikt nie potrafił zaradzic. Jednak sprzęt jeden z nielicznych w europie, ale przede wszystkim 19 letnie doświadczenie w naprawach tej marki zrobiło swoje!!! Myślę, że już wiecie o kim mówię... Jeden dzień diagnoza i naprawa, drugi testy... I 100% satysfakcji. Rozum i wiedza - bezcenne! Stamtąd nikt nie wyjedzie niezadowolony, wystarczy zresztą spojrzec na auta czekające na naprawę... Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 29 Lip 2009, 23:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
konik_80

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard / Polbeth UK
Posiadane auto: Lexus IS200
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Lip 2009, 00:55
Temat postu:

Re: ( Lexus RX ) Check - zbyt uboga mieszanka


No więc co było przyczyną?
Powrót do góry
gadu-gadu
bendix72

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko mazurskie
Posiadane auto: Lexus RX300 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 29 Paź 2010, 10:38
Temat postu:

Re: ( Lexus RX ) Check - zbyt uboga mieszanka


Witam wszystkich. Mam identyczny problem ze swoim autem, wymieniłem już przepływomierz , sondę lambda, silniczek krokowy, uszczelki pod kolektorem dolotowym i przepustnicą, czujnik temperatury cieczy chłodzącej, świece zapłonowe, czysciłem wtryskiwacze i dalej to samo. Auto ma swoje chimery- raz jeździ jak wsciekłe i mało pali a innym razem nie jedzie, szarpie , zostawia za sobą czarną zasłonę dymną i wciąga 40l paliwa na 100 . Błędy to - uboga mieszanka rząd 1, wypadanie zapłonów i zamiennie a to uszkodzenie obwodu przepływki a to sondy innym razem silniczka krokowego. Zaczynam mieć go po dziurki w nosie. Proszę o pomoc.
Szczególnie kolegę Dave`a któremu udało się znaleźć fachowca kompetentnego do ogarnięcia tematu.
Pozdrawiam
Powrót do góry
bobimoto2

Czytelnik



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: lexus rx300
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Lut 2011, 11:56
Temat postu:

Re: Wszystko OK!!!!


bobimoto2@op.pl:poproszę namiar na tego mechanika.

Od dziś mój leks znów jeździ jakby z salonu wyjechał!!! Usterka była rzadkością więc dlatego nikt nie potrafił zaradzic. Jednak sprzęt jeden z nielicznych w europie, ale przede wszystkim 19 letnie doświadczenie w naprawach tej marki zrobiło swoje!!! Myślę, że już wiecie o kim mówię... Jeden dzień diagnoza i naprawa, drugi testy... I 100% satysfakcji. Rozum i wiedza - bezcenne! Stamtąd nikt nie wyjedzie niezadowolony, wystarczy zresztą spojrzec na auta czekające na naprawę... Very Happy Very Happy[/quote]
Powrót do góry
bendix72

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko mazurskie
Posiadane auto: Lexus RX300 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 19 Kwi 2011, 11:11
Temat postu:

Problem rozwiązany


Witam, przyczyną była zdychająca sonda na pierwszym rzędzie cylindrów. Auto śmiga jak nowe. Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
osamski

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielka brytania
Posiadane auto: lexus rx300 03-09
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lis 2015, 14:48
Temat postu:

za uboga mieszanka ,engine error i blad vsc


http://www.clublexus.com/forums/rx-2nd-gen-2004-2009/671879-finally-solved-p0171-and-p0174-codes.html


to chyba wszystko wyjasni !!! kolegom ktorzy wiedza a nie powiedza dziekujemy slicznie !!!
Laughing
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LEXUS Forum Strona Główna -> ( Lexus RX ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Lexus RX »

Opinie o samochodach Lexus RX - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Lexus RX ) Porady, problemy techniczne


LexusCT

99 900

2020r.

40 270 km

mazowieckie

LexusRX

49 900

2008r.

250 000 km

mazowieckie

LexusIS-F

159 999

2008r.

197 000 km

pomorskie

LexusIS

23 900

2007r.

289 000 km

mazowieckie

LexusCT

49 900

2013r.

220 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System