Lexus

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Lexus IS ) Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LEXUS Forum Strona Główna -> ( Lexus IS ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartpabicz

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Irlandia
Posiadane auto: Lexus IS 200 '99
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 19:03
Temat postu:

Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu


Witam wszystkich.

Niedawno kupiłem swojego pierwszego Lexusa, model IS 200, rocznik wczesny 1999. Nauczony doświadczeniem zanim dobiłem transakcji podjechałem do mechanika, który zidentyfikował kilka usterek, w tym kilka elementów zawieszenia. I w tym momencie chciałbym się zwrócić do bywalców o pomoc. Otóż pan mechanik zidentyfikował dwa typy elementów, które muszę wymienić:

1. Dolne tuleje wahaczy poprzecznych (tylne tuleje pływające) w tylnym zawieszeniu
2. Tylne tuleje dolnego tylnego wahacza w przednim zawieszeniu.

Problem mój jest dwojakiego rodzaju: po pierwsze nie do końca chciałbym słono płacić za oryginały od tutejszych dealerów (notabene na wyspach często zwanych "stealerami" ) i chciałem poszukać zamienników. Zanim jednak to zrobię musiałbym operować numerami części, bądź chociaż jednoznacznym opisem części. I tutaj wchodzi druga strona mojego problemu, otóż sam jestem z mechaniką na bakier i nazwy podane przez pana mechanika kompletnie nic mi nie mówią. Co gorsza, ponoć nazwy, którymi operował i które mi podał, nie identyfikują części jednoznacznie, co może doprowadzić do pomyłki.

Moja prośba brzmi więc następująco - czy mógłbym Was, drodzy klubowicze, prosić o:

- potwierdzenie, czy części, które opisałem powyżej, jednoznacznie identyfikują konkretne części zawieszenia (chodzi mi o wyeliminowanie możliwych pomyłek)
- czy istnieją zamienniki do rzeczonych tulei
- czy znacie jakieś firmy parające się tworzeniem/sprzedażą takich tulei (sam słyszałem o firmie "Tedgum", gdzie jedna tuleja kosztuje ok. 100 zł, ale nie wiem jak z jakością ich produktów)
- czy pomoglibyście mi zidentyfikować nazwy części tych tulei (może na podstawie diagramów zawartych na stronie toyodiy.com? )

i ostatnia już prośba: mój dobry przyjaciel posiada Lexusa GS 300 drugiej generacji, podobnie jak ja ma problem z tulejami, ale dla odmiany Jego mechanik użył takiego określenia:

tuleja w wahaczu dolnym tylnym przedniego zawieszenia - nie tam gdzie amortyzator tylko wspomagający tylny

czy w tym wypadku chodzi o tą samą część co u mnie?


Nie będę ukrywał, że odpowiedzi na te pytania bardzo mi pomogą - właściwie bez tych informacji jestem skazany albo na wizytę u stealera, albo na rozkraczenie samochodu na kilka tygodni podczas gdy wymontuję tuleje, wyślę je do polski do Tedgum'u jako wzór i poczekam aż podeślą mi je z powrotem. Bardzo byłbym wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam!

*EDIT*

Zapomniałem wspomnieć o objawach: przy ruszaniu słychać... gulgotanie. Rzekomo właśnie przez któreś z tulei. Poza tym nie można ustawić geometrii z powodu zużycia tychże (w obydwu przypadkach nie wiem czy chodzi o przednie czy tylne). Mam nadzieję, że to pomoże.
Powrót do góry
Bartpabicz

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Irlandia
Posiadane auto: Lexus IS 200 '99
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Lut 2012, 18:54
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu


Witam ponownie,

z pomocą klubowiczów z innego portalu udało nam się najprawdopodobniej zidentyfikować tulejki. Są to tuleje TAB-100 w przednim zawieszeniu i TAB-124z w tylnym produkowane przez Febest a sprzedawane przez Euro Trade Plus. Jak zamontuję w samochodzie, będę miał pewność że to te i dam znac. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Bartpabicz

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Irlandia
Posiadane auto: Lexus IS 200 '99
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lut 2012, 20:33
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu


witam,


temat jednak nie znajdzie zakończenia - w niedzielę samochód miał stłuczkę, więc cała naprawa, do odwołania, jest w zawieszeniu. Pozdrawiam
Powrót do góry
Robxl

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działdowo/Bruksela
Posiadane auto: Lexus IS 200 sport 2.0l 2000r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 15 Kwi 2012, 21:39
Temat postu:

Prośba o indentyfikację tulei w zawieszeniu


Witam klubowiczów,mam podobne pytanko podczas jazdy po nie wielkich nierównościach,pojawia sie delikatne stukanie w przednim zawieszeniu(sworznie dolne nowe,górne nie mają wyczuwalnego luzu).
Pan diagnosta stwierdził luz na wewnętrznych drążkach kierowniczych(czasami nazywanych maglownicami,lub inaczej)postanowiłem znalezć ww.części w zamienniku,ale już czwarty sklep mnie spławił.Jeden znalazł coś co okazało się za długie firmy JC.Orginał niestety 443zł za sztukę.Może ktoś z Was znalazł tansze rozwiązanie podobnego problemu???
Z góry dziękuję.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LEXUS Forum Strona Główna -> ( Lexus IS ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Lexus IS »

Opinie o samochodach Lexus IS - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Lexus IS ) Porady, problemy techniczne


LexusCT

99 900

2020r.

40 270 km

mazowieckie

LexusCT

49 900

2013r.

220 000 km

mazowieckie

LexusRX

49 900

2008r.

250 000 km

mazowieckie

LexusRX

76 900

2012r.

202 000 km

mazowieckie

LexusIS-F

159 999

2008r.

197 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System