Lexus

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Lexus IS ) stuki w silniku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LEXUS Forum Strona Główna -> ( Lexus IS ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ksawery2010

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: lexus is 200
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Kwi 2011, 19:22
Temat postu:

stuki w silniku


Witam!
Mam pytanie: czy w Waszych IS 200 po odpaleniu slychać ciche stukanie, które wraz z nagrzewaniem sie silnika cichnie? Mechanik mówił mi, że to stukają szklanki zanim olej się do nich dostanie. Wymieniłem ostatnio olej na Castrol 5w40 a auto mam 2 miesiące i nie zwróciłem uwagi czy na tym starym oleju też takie odgłosy były. Auto ma 185 kkm przebiegu i w aso powiedzieli mi, że mogę jeszcze na syntetyku jeździć. Nie ma żadnych wycieków itp. Co sądzicie o tych stukach? Będę wdzięczny za podpowiedzi. Jeszcze soc na jakim jeździcie oleju przy takim przebiegu? Może powinienem już przejść na 10w40?
Powrót do góry
Slavczak

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa okolice
Posiadane auto: Lexus IS200 '02
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Kwi 2011, 11:41
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) stuki w silniku


u mnie nic nie stuka... przebieg 140tyś i jeżdę drugi rok na Shellu 5W-40. Moim zdaniem jesli silnik nie bierze oleju to nie ma co zmieniać na 10W-40 :]
Powrót do góry
ksawery2010

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: lexus is 200
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Kwi 2011, 20:55
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) stuki w silniku


No mój silnik oleju nie bierze ani grama jak do tej pory. Zrobilem od wymiany ok 2000km i stan bez zmian. Stuki w silniku to prawdopodbnie uszkodzona jedna ze szklanek lub kilka (nie trzyma oleju) dopiero jak olej się do jej wnętrza dopompuje to cichnie. Podobno jest to nieszkodliwe zjawisko i mozna tak jeździć. Mnie to jednak denerwuje. koszt naprawy w ASO od 1400zł do nawet ponad 3000 zł w zależności ile szklanek (są 24) będzie do wymiany bo mają zbyt duży luz. Zastanawiam się czy to robić czy nie, koszt niemały a w serwisie mówią, że jeżeli stuki na zimnym silniku się nie będą nasilały to mam to zostawić tak jak jest.
Powrót do góry
Slavczak

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa okolice
Posiadane auto: Lexus IS200 '02
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Kwi 2011, 21:43
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) stuki w silniku


nie wyglada to za ciekawie zważywszy na koszty naprawy. Na allegro ceny używanych silników mieszcza się w tym przedziale cenowym... pozostaje tylko kwestia trafienia na zadbany egzemplarz... :] ja bym jeździł z tym dalej lub próbował sprzedać to auto. Zapytaj jeszcze w innym warsztacie nie ASO, może być taniej.
Powrót do góry
ksawery2010

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: lexus is 200
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Kwi 2011, 12:14
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) stuki w silniku


Inny silnik odpada bo mogę trafić gorszy niż ten, który mam. Zresztą w aso mówili mi, że po ok 200.000km szklanki mają prawo się odezwać i wtedy niestety się je wymienia. To jest zabieg podobny do regulacji zaworów tyle tylko, że kilka razy droższy. W innych autach robi się to znacznie częściej ale tańszym kosztem. Będę jeździł i obserwował. Jeżeli stuki będę coraz głośniejsze to chyba będę te szklanki wymieniał. Aha można to zrobić tylko a aso bo szklanki w podróbkach nie występują Sad pytałem w porządnej szlifierni. Jak możesz to rzuć okiem na temat "wentylator chlodnicy"
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 29 Kwi 2011, 12:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
SimonB

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3miasto
Posiadane auto: IS200
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 11:52
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) stuki w silniku


Serwis ASO... wiadomo - zawsze to najdroższa lub jedna z najdroższych opcji naprawy.

Koszt wcale nie musi być tak olbrzymi.

Patrząc tutaj -> http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1999_LEXUS_IS200~300_GXE10L-AEFVKW_1302.html
można określić numer katalogowy szklanki. Szklanki występują w różnych rozmiarach - dokładnie 35, który trzeba określić w trakcie wymiany wg określonego wzoru.

Jeżeli poszukamy na googleu samych szklanek można szybko zauważyć że te szklaneczki pakowane były w różne silniki toyoty a tym samym są dosyć popularne. Srednie ceny na googelu to okolo 13 dolarów. Jeżeli wziąć się za wymianę 24 szklanek to ich koszt wyniesie 312 dolarów, co przy dzisiejszej cenie dolara - 2,80 zł za dolar daje koszt części wynoszący około 880 złotych... (za pełen komplet szklanek Smile) + koszt przesyłki. I teraz do tego dochodzi własnoręczna robocizna - http://bahamutcars.free.fr/workshop/IS_98-05/rm/rm684e/m_em_0006.pdf ( za firko) lub znając metodę wymiany koszt mechanika który możemy z nim popertraktować Smile

Jak widać można to zrobić już od około 1000 złotych... 3000 a 1000 złotych za pełną wymianę to jest różnica Wink

Pozdrawiam
Powrót do góry
fadros

Czytelnik



Dołączył: 27 Kwi 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grajewo
Posiadane auto: Lexus is200
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Kwi 2012, 19:02
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) stuki w silniku


Odkopie temat.
Dzisiaj miałem odebrać lexa od mechanika - wymiana świec i padła jedna cewka więc i tej cewki wymiana.
Właściwie świeca w jednym cylindrze była chyba źle wkręcona bo cewke do połowy spaliło, ceramikę świecy spaliło i było trzeba nawet tulejować żeby było w co świecę wkręcić.

No i do rzeczy: odpaliłem a tu stuki w silniku!
Stałe na wolnych obrotach oraz głośniejsze przy wyższych obrotach i spadające wraz z obrotami.
Co może być związane z w/w naprawami? Oraz... czy to mogą być zawory bo ściek z nich olej i nie napełniają się ponownie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LEXUS Forum Strona Główna -> ( Lexus IS ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Lexus IS »

Opinie o samochodach Lexus IS - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Lexus IS ) Porady, problemy techniczne


LexusCT

99 900

2020r.

40 270 km

mazowieckie

LexusIS-F

159 999

2008r.

197 000 km

pomorskie

LexusIS

23 900

2007r.

289 000 km

mazowieckie

LexusNX

94 900

2016r.

193 000 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System