Lexus

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Lexus IS ) regulacja zaworów w is 200



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LEXUS Forum Strona Główna -> ( Lexus IS ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ksawery2010

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: lexus is 200
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Mar 2011, 21:47
Temat postu:

regulacja zaworów w is 200


Witam!
Mam pytanie:
W jaki sposób regiluje się luz zaworów w is 200? z tego co wiem to nie ma tam regulatorów tylko są one regulowane mechanicznie. Wie ktoś może ile kosztuje taki zabieg?
Pozdrawiam!
Powrót do góry
SimonB

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3miasto
Posiadane auto: IS200
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 08 Cze 2011, 23:39
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) regulacja zaworów w is 200


Otóż miałem ten sam problem - brak wiedzy o silniku 1G-FE w tym temacie. Poczyniłem jednak pewne kroki - otóż po zdjęciu pokrywy silnika nie dotrzegłem wraz ze znajomym mechanikiem żadnej możliwości regulacji - brak widocznych blaszek, brak śrubek... Nic.

Znalazłem taki oto bardzo fajny dokument dotyczący IS200 -> http://bahamutcars.free.fr/workshop/IS_98-05/ncf/ncf163e/m_eg_0038.pdf
- warto go sobie ściągnąć gdyż niewiadomo kiedy może się przydać (a niewiadomo jak długo będzie jeszcze znajdował się w sieci). Na stronie 40 (patrząc na kartki dokumentu, a nie strony dokumentu pliku) znajduje się opis zaworu wraz z informacją serwisową "Service Tip" w której jest napisane że regulacja luzu zaworowego jest dokonywana przez wymianę popychacza zaworu.

Z zawodu jestem informatykiem i na co dzień nie param się mechaniką, jednak wygląda na to że nasze IS'y mają hydrauliczne regulacje luzu zaworowego.

Tutaj jeszcze podaje link do dość precyzyjnego artykułu nt. hydraulicznych popychaczy zaworowych http://www.zssplus.pl/www_publikacje/publikacje39.htm

Jedno co mnie w tej chwili zastanawia to że w artykule jest napisane że w silnikach o przebiegu 100.000 km należy wymienić wszystkie popychacze hydrauliczne... ciekawe jak to jest w IS'ie i ile to kosztuje

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
ksawery2010

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: lexus is 200
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Cze 2011, 20:04
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) regulacja zaworów w is 200


Witam!
widzę, że ktoś wreszcie poruszyl temat. Sprawa wygląda następująco: regulacja zaworów odbywa się faktycznie poprzez wymianę hydroregulatorów "szklanek" oto koszt serisowy (serwis w Poznaniu)
1 szklanka 98zł mamy je 24 sztuki. (nie wystepują na rynku zamienniki)
robocizna: 1300zł czyli razem ok 3600zł Smile
Znajomy, który prowadzi autoszlif poradził, że jeśli klekot jest slaby a po rozgrzaniu cichnie to narazie jeździć ale ja zastanawiam się nad wymianą. Przecież nie wszystkie muszą halasować może tylko 2-3 szklanki są uszkodzone a wtedy koszt znacznie spadnie. Niestety będzie to wiadomo dopiero po wyjęciu hydrauliki z silnika. Tak czy inaczej maximum to ok 3600zł.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
SimonB

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3miasto
Posiadane auto: IS200
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 11:56
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) regulacja zaworów w is 200


Teoretyczie pełna wymiana jest już możliwa od 1000złotych -> http://lexus.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=627660#627660

Warto by ktoś doświadczony w wymianach wypowiedział się o tym pomyśle Smile
Powrót do góry
ksawery2010

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: lexus is 200
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Cze 2011, 17:59
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) regulacja zaworów w is 200


Powiem tak:
Najpierw trzeba dokladnie zmierzyć luz, żeby dobrać szklanki. W ASO kosztują one tak jak napisałem wcześniej 98zł/szt. Można się ratować czymś z zagranicy ale jeśli nie trafimy idealnie z rozmiarem no to mamy pecha. Życie mnie nauczyło, że jak za samochod zabiera się jakiś partacz to się problemy zaczynają. W ASO dostaniemy fakturkę, która obejmie gwarancję na same szklanki jak i robociznę. Biorąc pod uwagę fakt, że wymienia się ja raz na mniej więcej 200tys km to radziłbym zrobić to porządnie. Oszczędności mogą być pozorne a jak zrobimy to niewłaściwie to koszty będą znacznie większe. Nie zmienia to jednak faktu, że regulacja zaworów w nasych Is-ach jest kosztowna. No ale musieliśmy się z tym liczyć kupując Lexusa Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 26 Cze 2011, 17:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LEXUS Forum Strona Główna -> ( Lexus IS ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Lexus IS »

Opinie o samochodach Lexus IS - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Lexus IS ) Porady, problemy techniczne


LexusCT

99 900

2020r.

40 270 km

mazowieckie

LexusIS

23 900

2007r.

289 000 km

mazowieckie

LexusIS-F

159 999

2008r.

197 000 km

pomorskie

LexusNX

94 900

2016r.

193 000 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System