Lexus

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Lexus IS ) regulacja zaworów w is 200



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LEXUS Forum Strona Główna -> ( Lexus IS ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ksawery2010

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: lexus is 200
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Mar 2011, 21:47
Temat postu:

regulacja zaworów w is 200


Witam!
Mam pytanie:
W jaki sposób regiluje się luz zaworów w is 200? z tego co wiem to nie ma tam regulatorów tylko są one regulowane mechanicznie. Wie ktoś może ile kosztuje taki zabieg?
Pozdrawiam!
Powrót do góry
SimonB

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3miasto
Posiadane auto: IS200
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 08 Cze 2011, 23:39
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) regulacja zaworów w is 200


Otóż miałem ten sam problem - brak wiedzy o silniku 1G-FE w tym temacie. Poczyniłem jednak pewne kroki - otóż po zdjęciu pokrywy silnika nie dotrzegłem wraz ze znajomym mechanikiem żadnej możliwości regulacji - brak widocznych blaszek, brak śrubek... Nic.

Znalazłem taki oto bardzo fajny dokument dotyczący IS200 -> http://bahamutcars.free.fr/workshop/IS_98-05/ncf/ncf163e/m_eg_0038.pdf
- warto go sobie ściągnąć gdyż niewiadomo kiedy może się przydać (a niewiadomo jak długo będzie jeszcze znajdował się w sieci). Na stronie 40 (patrząc na kartki dokumentu, a nie strony dokumentu pliku) znajduje się opis zaworu wraz z informacją serwisową "Service Tip" w której jest napisane że regulacja luzu zaworowego jest dokonywana przez wymianę popychacza zaworu.

Z zawodu jestem informatykiem i na co dzień nie param się mechaniką, jednak wygląda na to że nasze IS'y mają hydrauliczne regulacje luzu zaworowego.

Tutaj jeszcze podaje link do dość precyzyjnego artykułu nt. hydraulicznych popychaczy zaworowych http://www.zssplus.pl/www_publikacje/publikacje39.htm

Jedno co mnie w tej chwili zastanawia to że w artykule jest napisane że w silnikach o przebiegu 100.000 km należy wymienić wszystkie popychacze hydrauliczne... ciekawe jak to jest w IS'ie i ile to kosztuje

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
ksawery2010

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: lexus is 200
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Cze 2011, 20:04
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) regulacja zaworów w is 200


Witam!
widzę, że ktoś wreszcie poruszyl temat. Sprawa wygląda następująco: regulacja zaworów odbywa się faktycznie poprzez wymianę hydroregulatorów "szklanek" oto koszt serisowy (serwis w Poznaniu)
1 szklanka 98zł mamy je 24 sztuki. (nie wystepują na rynku zamienniki)
robocizna: 1300zł czyli razem ok 3600zł Smile
Znajomy, który prowadzi autoszlif poradził, że jeśli klekot jest slaby a po rozgrzaniu cichnie to narazie jeździć ale ja zastanawiam się nad wymianą. Przecież nie wszystkie muszą halasować może tylko 2-3 szklanki są uszkodzone a wtedy koszt znacznie spadnie. Niestety będzie to wiadomo dopiero po wyjęciu hydrauliki z silnika. Tak czy inaczej maximum to ok 3600zł.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
SimonB

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3miasto
Posiadane auto: IS200
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 11:56
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) regulacja zaworów w is 200


Teoretyczie pełna wymiana jest już możliwa od 1000złotych -> http://lexus.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=627660#627660

Warto by ktoś doświadczony w wymianach wypowiedział się o tym pomyśle Smile
Powrót do góry
ksawery2010

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: lexus is 200
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Cze 2011, 17:59
Temat postu:

Re: ( Lexus IS ) regulacja zaworów w is 200


Powiem tak:
Najpierw trzeba dokladnie zmierzyć luz, żeby dobrać szklanki. W ASO kosztują one tak jak napisałem wcześniej 98zł/szt. Można się ratować czymś z zagranicy ale jeśli nie trafimy idealnie z rozmiarem no to mamy pecha. Życie mnie nauczyło, że jak za samochod zabiera się jakiś partacz to się problemy zaczynają. W ASO dostaniemy fakturkę, która obejmie gwarancję na same szklanki jak i robociznę. Biorąc pod uwagę fakt, że wymienia się ja raz na mniej więcej 200tys km to radziłbym zrobić to porządnie. Oszczędności mogą być pozorne a jak zrobimy to niewłaściwie to koszty będą znacznie większe. Nie zmienia to jednak faktu, że regulacja zaworów w nasych Is-ach jest kosztowna. No ale musieliśmy się z tym liczyć kupując Lexusa Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 26 Cze 2011, 17:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LEXUS Forum Strona Główna -> ( Lexus IS ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Lexus IS »

Opinie o samochodach Lexus IS - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Lexus IS ) Porady, problemy techniczne


LexusCT

99 900

2020r.

40 270 km

mazowieckie

LexusIS

23 900

2007r.

289 000 km

mazowieckie

LexusRX

76 900

2012r.

202 000 km

mazowieckie

LexusCT

49 900

2013r.

220 000 km

mazowieckie

LexusRX

49 900

2008r.

250 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System